869 Views
Svätojánske prepojenie pravého a ľavého brehu Dunaja od 15:00 do 24:00. Oddýchnite si s nami po náročnom týždni a nechajte sa unášať Dunajom a vychutnávať pohľady na bratislavské nábrežie z vodnej hladiny. Každú celú hodinu vplávame z móla pod Starým mostom a každú polovicu hodiny pristávame na petržalskej strane pri Magio pláži, resp. Au café. Vstup je bezplatný. Podrobnosti o akciách SVP, š. p., pri príležitosti Dňa Dunaja nájdete na sociálnej sieti.

Do osláv sviatku druhej najväčšej rieky Európy, ktoré každoročne pripadajú na 29. jún, sa ako jedna zo 14-tich krajín Európy zapája pravidelne aj Slovenská republika.  Aj v  tomto roku Vás preto Slovenský vodohospodársky podnik, š. p. spolu s Vodohospodárskou výstavbou pozýva osláviť medzinárodný Deň Dunaja. Aktivity pripravujeme na  troch miestach, aby oslavy boli prístupné tak pre obyvateľov dolného ako aj horného toku Dunaja na našom území. Trojlístok akcií ku Dňu Dunaja začneme v Gabčíkove.

Svätojánske prepojenie pravého a ľavého brehu Dunaja budete môcť zažiť v piatok 23. júna 2017 od 15:00 do 24:00.

Loď Kriváň bude bezplatne prepravovať záujemcov zo Starého mesta do Petržalky alebo naopak. Oddýchnite si po celotýždňovom pracovnom zhone na vlnách Dunaja a užívajte si pohľad na oba bratislavské brehy z vodnej hladiny. Po zotmení vám cestu na druhý breh spríjemní príležitostné vysvietenie lode.

Nástupište a výstupište v Bratislave:
Staré Mesto – pontón LOD P-40 (OPBA – 21) pod Starým Mostom, neďaleko Eurovey
Petržalka – Magio pláž – pontón LOD P-34 na kraji Magio pláže oproti Au Café.

Časy odchodov lode:
Staré Mesto – smer Petržalka Magio pláž: 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00, 23:00
Petržalka Magio pláž – smer Staré Mesto: 15:30, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 21:30, 22:30, 23:30 (kapitán si vyhradzuje miernu zmenu času z dôvodu pokojného nástupu pasažierov na palubu.)
Trasa plavy: okruh je plánovaný od pontónu č. 40 dolu prúdom pozdĺž Eurovey (smerom k mostu Apollo), otočka a proti prúdu k pontónu č. 34 pri Magio pláži.

Program:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Na lodi pre vás budú pripravené omaľovánkové obrázky s tematikou dunajskej prírody, farbičky a „vodovky“.
Výskumný ústav vodného hospodárstva pripravil zaujímavé, interaktívne aktivity, ako napríklad 3D maketu, pomocou ktorej zistíte, prečo je na Zemi pitná voda vzácna. Ak správne zložíte puzzle, dozviete sa ako zo žubrienky vzniká žaba alebo objavíte vývojové štádium iného vodného hmyzu. Prostredníctvom interaktívnej mapy si môžete otestovať svoje vedomosti o slovenských riekach alebo kúpeľoch a zapojiť sa do hry, v ktorej bude vašou úlohou vyznačiť na mape aspoň 10 kúpeľných miest alebo slovenských riek. Ak to stihnete do minúty, získate od nás hodnotný darček. Pomocou zaujímavej makety sa dozviete, aký je rozdiel medzi meandrovitým a riadeným vodným tokom. Za zmienku stojí aj účinný kompozitný sorbent vyvinutý Ústavom polymérov SAV a testovaný vo VÚVH, ktorého účinok si môžete dokonca vyskúšať. Je účinný pri odstraňovaní kontaminantov z vôd, predovšetkým ťažkých kovov: arzén, antimón, chróm, kadmium a olovo. Vstupnou surovinou je materiál na báze vláknitej celulózy. Profesionálna lupa využívaná v laboratóriách Výskumného ústavu vodného hospodárstva vám priblíži rôzne vodné živočíchy najrôznejších tvarov a veľkostí, aké ste ešte nevideli.

V každej hodine vyžrebujeme vstupenku niektorého z pasažierov na palube, ktorý dostane od organizátorov (SVP, VV, VÚVH) alebo partnera (Magio pláž) darček.

Uložiť