667 Views
Deň Dunaja v Gabčíkove – spoločensko–kultúrne podujatie pre širokú verejnosť na VD Gabčíkovo s plavbami po kanáli k sútoku so starým korytom Dunaja. Podrobnosti o akciách SVP, š. p., pri príležitosti Dňa Dunaja nájdete na sociálnej sieti.

Do osláv sviatku druhej najväčšej rieky Európy, ktoré každoročne pripadajú na 29. jún, sa ako jedna zo 14-tich krajín Európy zapája pravidelne aj Slovenská republika.

Aj v  tomto roku Vás preto Slovenský vodohospodársky podnik, š. p. spolu s Vodohospodárskou výstavbou pozýva osláviť medzinárodný Deň Dunaja. Aktivity pripravujeme na  troch miestach, aby oslavy boli prístupné tak pre obyvateľov dolného ako aj horného toku Dunaja na našom území. Trojlístok akcií ku Dňu Dunaja začneme v Gabčíkove.

 

V sobotu 17. júna 2017 poďte s nami k sútoku „gabčíkovského“ kanála so starým korytom Dunaja.

Od 10:00 do 18:00 budú v areáli vodného diela Gabčíkovo pripravené zábavné aktivity pre veľkých i malých návštevníkov, sprevádzané pestrými speváckymi či tanečnými vystúpeniami.

Od 10:00 do 17:00 každú hodinu budete môcť s nami vyplávať na lodi Kriváň, pozrieť si okolie, kresliť, maľovať, súťažiť a niečo sa o starostlivosti o Dunaj dozvedieť.

Nástupište v Gabčíkove:
Loď bude pristavená na pravej strane kanála pod vodnou elektrárňou.
Vstup na palubu je pre verejnosť bezplatný.

 

17.6. Gabčíkovo_nástupište